KADROMUZ

ÜMMÜ KUMRU Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi


 • DOĞAN KUMRU

  ŞİRKET GENEL MÜDÜRÜ • ÜMMÜ KUMRU

  KURUCU MÜDÜR - ÖZEL EĞİTİM ALAN ÖĞRETMENİ - DİL VE KONUŞMA BOZUKLUKLARI UZMANI


  1968 yılında Edirne 'de doğdum.Evli ve 2 çocuk annesiyim. İlköğrenimimi Edirne'de tamamladıktan sonra Ortaokulu Bolu Kız Öğretmen Lisesi, liseyi Edirne Kız Öğretmen Lisesinde tamamladım. 
  1989 yılında Anadolu Üniversitesi Özel Eğitim Öğretmenliği bölümünden mezun oldum. 14 yıl MEB'e bağlı Özel Eğitim Okulu ve sınıflarında öğretmenlik ve idarecilik yaptım. 
  Hali hazırda Bulgaristan Sofya Kliment Ohridski Üniversitesi'nde Dil ve Konuşma Terapistliği Yüksek Lisans eğitimini tamamladım.
  Bununla birlikte büyük bir mutluluk ve hevesle Ümmü Kumru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezin'de çalışmaktayım.


 • FATMA GÜNIŞIK KUMRU

  DİL VE KONUŞMA BOZUKLUKLARI UZMANI/PSİKOLOG


  21 Nisan 1994 yılında Mersin’de doğdum.İlk,orta ve lise eğitimimi Kocaeli Bahçeşehir Kolejinde tamamladım.İlk okul birinci sınıftayken yüzme sporuyla tanıştım.
  11 yıl boyunca özveri  ve disiplinle yüzme sporuna devam ettim.Bu süreç içerisinde çeşitli branşlarda Türkiye dereceleri elde ettim ve 2008 ve 2009 yıllarında ülkemi milli sporcu olarak temsil ettim.
  Bu spordaki başarılarım sayesinde orta okul,lise ve üniversite eğitimimi burslu olarak devam ettirme şansı yakaladım.
  2012 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji Bölümünü kazandım. 2017 yılında bölümümü başarı ile bitirdim.
  Bununla birlikte wisc-r, oyun terapisi, disleksi eğitici eğitimi, çocuk gelişim testleri, çocuk çizim testleri, türkçe prep ( disleksili çocuklar da okuma yazma eğitimi) ,yetiskinlerde bilissel davranisci terapi ve  cocuklarda bilissel davranisci terapi eğitimlerimi aldım.
  Hali hazırda Bulgaristan Sofya Kliment Ohridski Üniversitesi'nde Dil ve Konuşma Terapistliği Yüksek Lisans eğitimime devam etmekteyim.
  Tüm bunlarin yanin da eğitim öğretim döneminde Rana Kaplan Koçluk Merkezinde; Kişisel Gelişim ve Yaşam Koçluğu eğitimim programını tamamladım.
  Hali hazırda bu alanda sosyal projelere devam etmekteyi.


 • ZÜLAL BEYZA TOPÇU

  ODYOLOG


  Merhaba ben Zülal Beyza topçu, 1998 İzmit doğumluyum. 2021 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrah Paşa Odyoloji bölümünden mezun oldum. Aynı yılın kasım ayında Ümmü Kumru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde çalışmaya başladım ve halen çalışmaya devam etmekteyim.  

   


 • SEMANUR YAKUT

  ODYOLOG


  2000 yılında Bayburt'ta doğdum. 2023 yılında İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nden mezun oldum. Lisans eğitimim sürecinde SBÜ Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesi gibi hastanelerde staj yaptım. Aynı zamanda işitme cihazı ve rehabilitasyon merkezlerinde staj yaparak staj deneyimimi tamamladım. Mezun olduktan sonra Ümmü Kumru Özel eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde çalışma hayatıma başladım.


 • ZEYNEP ASLAN

  ODYOLOG


  Merhaba ben Zeynep Aslan. 2000 yılında Osmaniye'de doğdum. 2023 yılında Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Külliyesi Odyoloji Bölümü'nden mezun oldum.eğitim hayatım boyunca Ankara Yaman Şirinler Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde 6 ay, Ankara Güven İşitme Cihazlarında 5 ay, Ankara Bilkent Şehir Hastanesi'nde 6 ay, Ezgi İşitme Cihazlarında 20 iş günü ve Koaceli Devlet Hastanesi'nde 20 iş günü staj yapma imkanım oldu. Mezun olduğum yılın temmuz ayında Ümmü Kumru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde iş hayatıma başladım ve halen çalışmaya devam etmekteyim.


 • AYBÜKE KUMRU

  DİL VE KONUŞMA TERAPİSTİ


  İlkokul ve Ortaokulu Dereli okullarında okuduktan sonra 2019 yılında Kocaeli Bahçeşehir Anadolu Lisesi'nden mezun oldum. Lisans Eğitimimi Üsküdar Üniversitesi Dil ve Konuşma Terapisi bölümünde 3.22 ortalama ile onur öğrencisi olarak başarıyla tamamlamış bulunmaktayım.Gerek pediatri gerekse geriatri alanında gerekli eğitim sertifikalarını akademik bünyeme katmış bulunmaktayım.


 • BERÇİN KILIÇOĞLU

  KURUM MÜDÜRÜ/UZMAN KLİNİK PSİKOLOG


  1992 İzmit doğumluyum. 2015 yılında Girne Amerikan Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden mezun oldum. 2015-2017 yılında Üsküdar Üniversitesi "Klinik Psikoloji" yüksek lisans eğitimini tamamladım. Anaokulunda psikolog ve müdür olarak çalıştım. Mesleki yaşantıma Ümmü Kumru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde  uzman psikolog olarak devam etmekteyim.
  ALDIĞIM EĞİTİMLER: 
  1)WISC-R ÇOCUKLAR İÇİN ZEKA TESTİ UYGULAYICI SERTİFİKASI 
  2)MMPI KİŞİLİK ENVANTERİ 
  3)ÇÖZÜM ODAKLI TERAPİ EĞİTİMİ 
  4) HİPNOZ TEMEL EĞİTİMİ 
  5)ÇOCUKLARLA PSİKOLOJİK GÖRÜŞME TEKNİKLERİ EĞİTİMİ

  6)BİLİŞSEL DAVRANIŞÇI TERAPİ EĞİTİMİ

  7)WISC-4 ÇOCUKLAR İÇİN ZEKA TESTİ UYGULAYICI SERTİFİKASI

  8)MEB ÖZEL EĞİTİM ALANINDA DESTEK VERECEK UZMAN ÖĞRETİCİ YETİŞTİRME KURSU (240 saat)

   


 • ESRA TELLİ

  UZMAN ÖĞRETİCİ/PSİKOLOG


  1999 İzmit doğumluyum. 2021 yılında Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldum. Lisans süresince Tez Psikolojik Danışmanlık Merkezi'nde 6 ay ve özel bir anaokulunda 3 ay staj yaptım. Daha önce başka bir rehabilitasyon merkezinde psikolog ve müdür olarak görev yaptım.Ümmü Kumru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde meslek yaşantıma devam etmekteyim.

  Aldığım Eğitimler:

  -450 saatlik Uygulayıcı Aile Danışmanlığı Sertifikası

  -Objektif Çocuk Testleri Uygulayıcısı (Agte-Metropolitan-Gesell-Peabody-Goodenough Harris)

  -Meb Özel Eğitim Alanında Destek Verecek Uzman Öğretici Yetiştirme Kursu (240 saat)


 • KÜBRA ARSLAN

  UZMAN ÖĞRETİCİ/PSİKOLOG


  1997 İzmit doğumluyum. Lise Eğitimimi Muammer Dereli Anadolu Öğretmen Lisesi'nde tamamladım. Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünden 2022 yılında şeref öğrencisi olarak mezun oldum.Ümmü Kumru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde psikolog olarak çalışmaya devam etmekteyim.

  Aldığım Eğitimler:

  -WISC-4

  -Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi

  -Meb Özel Eğitim Alanında Destek Verecek Uzman Öğretici Yetiştirme Kursu-

  -Ankara Gelişim Tarama Envanteri (AGTE)

  -Frostig Görsel Algı Testi

  -Gessel Gelişim Figürleri Testi

  -Metropolitan Okul Olgunluğu Testi

  -Peabody Resim-Kelime Eşleştirme Testi

  -Kelime Söyleyiş Testi

  -Frankfurter Dikkat Testi

  -D2 Dikkat Testi

  -Burdon Dikkat Testi

  -Cattell 2A Zeka Testi

  -Benton Görsel Bellek Testi

  -Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi

  -Good Enough Harris Bir Insan Çiz Testi

  -Porteus Labirentleri Testi


 • ÖZGE DURAN

  UZMAN ÖĞRETİCİ/PSİKOLOG


  1998 İzmit doğumluyum. 2017-2022 yılları arasında eğitim gördüğüm İstanbul Okan Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji Bölümü'nden bölüm birincisi olarak mezun oldum.2017-2023 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Sosyoloji Bölümünden yüksek onur derecesiyle mezun oldum. 2023 yılında başladığım Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimime devam etmekteyim. Meslek yaşantıma Ümmü Kumru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde başladım. Kurumumuzda psikolog ve uzman öğretici olarak çalışmaya devam etmekteyim.

  Aldığım Eğitimler:

  -WISC-4 Eğitimi (Türk Psikologlar Derneği)

  -8 modül 100 saat Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi (DATEM)

  -Oyun Terapisi Eğitmen Eğitimi (İstanbul Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Araştırma Merkezi)

  -Meb Özel Eğitim Alanında Destek Verecek Uzman Öğretici Yetiştirme Kursu (240 saat)


 • ÜLKÜ SERİNDERE

  ÖZEL EĞİTİM ALAN ÖĞRETMENİ /UZMAN ÖĞRETİCİ


  1967 Ankara doğumluyum. Anadolu Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü'nden mezun oldum.
  14 yıl boyunca MEB'e bağlı ana okullarında görev aldım. Hizmet İçi Eğitim Programı kapsamında Uzman Öğretici olma hakkını kazanmış olup
  mesleki yaşantıma Ümmü Kumru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde Özel Eğitim Uzman Öğreticisi olarak devam etmekteyim.Milli Eğitim Bakanlığı'nın açmış olduğu kursları tamamlayarak Özel Eğitim Öğretmenliği alanında uzmanlığımı tamamlamış bulunmaktayım.Ayrıca Özgül Öğrenme Güçlüğü, Otizm, Zihinsel Yetersizliği olan Bireyler alanında eğitimlerimi tamamlamaya devam etmekteyim.


 • ÇAĞLANUR YAKAR

  ÖZEL EĞİTİM ALAN ÖĞRETMENİ


  Merhaba ben Çağlanur Yakar, 22.12.1999 İzmit doğumluyum. İlk okul zamanımda karete sporu ile tanıştım. 9 sene karate yaptım. Bu süreç içerisinde Türkiyede derecelerim oldu. 2018 yılında  Yavuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini okul birinciliği ile bitirdim. Ardından Sakarya Üniversitesi Özel Eğitim Öğretmenliği bölümünden mezun oldum ve bu süreç içerisinde Fotoğrafçılık ile uğraştım, eğitimler aldım. 2022 Ekim itibari ile Ümmü Kumru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde görev yapmaktayım.

   


 • EMEL AKKAYA

  UZMAN ÖĞRETİCİ/ SINIF ÖĞRETMENİ


  Merhaba ben Emel Akkaya, 1990 Hatay doğumluyum. Üniversite eğitimimi 2014 yılında CİDDE ULUSLARARASI ÜNİVERSİTESİ'nde tamamladım. Ata Etüt Merkezinde 1 yıl süreyle müdür olarak çalıştım. Sonrasında Özel Şahika Kolejinde öğretmen olarak 4 yıl çalıştım. Ardından Birinci Rehabilitasyon merkezinde 3 yıl uzman öğretici olarak görev yaptım. 13 yıllık tecrübem ile öğrencilerimin yolunu aydınlatmaya devam edeceğim.  Şuanda Ümmü Kumru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde çalışmaktayım. 

  Aldığım Eğitimler ve Sertifikalar:

  - ARAPÇA DİL UZMANLIĞI

  - MEB ÖZEL EĞİTİM ALANINDA DESTEK VERECEK UZMAN EĞİTİCİ YETİŞTİRME KURSU (240 SAAT)

  - MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ''İYİ ÖĞRETMEN ÖDÜLÜ'' 

  - LÖSEV YAŞAM SERTİFİKASI

   


 • ZEYNEP GÖKDEMİR

  Özel Eğitim Alan Öğretmeni


  1999 İzmit doğumluyum. ilk ve ortaöğretim eğitimimi Kocaeli'de Mimar Sinan İlköğretim Okulu ve Yunus Emre Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde aldım. Lisede edebiyata olan ilgim sonucu öykü yarışmalarında dereceler elde ettim ve şiirlerim dergilerde yayınlandı.Ulusal çapta bir bilgi yarışmasında da ikincilik elde ettim.Eğitimime Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Öğretmenliği bölümünü okuyarak devam ettim.Üniversite boyunca Ortadoğu Teknik Üniversitesi Vakıflarından ODED' de görme engelliler için okutmanlık ve rehberlik ile ilgili yapılan sosyal sorumluluk projeleri ile özel gereksinimli öğrencilerin eğitimine uzun yıllar katkı sundum. Eğitimim boyunca Üstün Zekalıların eğitimi,Öğrenme Güçlüğü,Otizm,Zihinsel,Ortopedik,Ağır ve çoklu yetersizlik, Görme ve İşitme yetersizliği,Dil ve İletişim yetersizliği gibi bir çok alanda eğitim alarak uzmanlaştım.Yaratıcı Drama Eğitimi alarak teknik bilgimi geliştirdim. Gazi Üniversitesi Özel Eğitim Öğretmenliği bölümünden 2022 yılında mezun oldum. Kısa bir dinlenmenin ardından şu anda Ümmü Kumru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde çalışıyorum.


 • AYLİN SEVMEZ

  UZMAN ÖĞRETİCİ/ÇOCUK GELİŞİMİ EĞİTİMİ UZMANI


  1 Aralık 1992 Hakkari Yüksekova doğumluyum. Lise eğitimimi Yüksekova Kız Teknik ve Meslek Lisesinde 2011 yılında tamamladım. Kırklareli Üniversitesi'nde Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümünü bitirerek lisansımı tamamladım. Lisans eğitimi esnasında dönem içi ve yaz donemi okul öncesi (kreş ve anaokullarında) ,hastane (Kırklareli Devlet Hastanesi bünyesine bağlı çocuk oyun odası , Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Onkolojisi bölümünde, Hakkari Devlet Hastanesi Çocuk Gelişimi Birimi'nde) ve özel eğitim ( Özel Can Dostum Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi-Kırklareli , Özel Öz İlgi Ve Rehabilitasyon Merkezi- Hakkari) stajlarını tamamladım. Ayrıca gönüllü projelerde yer aldım.Milli Eğitim Bakanlığı'nın açmış olduğu kursları tamamlayarak Özel Eğitim Öğretmenliği alanında uzmanlığımı tamamlamış bulunmaktayım.Ayrıca Özgül Öğrenme Güçlüğü, Otizm, Zihinsel Yetersizliği olan Bireyler alanında eğitimlerimi tamamlamaya devam etmekteyim.

   

  Sertifika ve Eğitimler

  Pedagojik Formasyon (Trakya Üniversitesi Edirne-2018)

  Europe experience of child development education field students certificate

  Uzman Öğretici Sertifikası

  Dil ve Konuşma Bozuklukları uygulayıcı sertifikası

  Oyun terapisi eğitimi (40'ar dakikalık 5 seans-katılım belgeli)

  İş Deneyimi

  Mersin Özel Matür Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi (4 ay) Çocuk Gelişimci olarak görev aldım.

  Hakkari-Yüksekova Özel Mavi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde uzman öğretici sertifikasını aldıktan sonra Uzman Öğretici ve Çocuk Gelişimci olarak görev aldım.(2019- Haziran 2021)


 • BEYZA KÜLÜNK

  UZMAN ÖĞRETİCİ/ÇOCUK GELİŞİMİ EĞİTİMİ UZMANI


  10 Kasım 2000 tarihinde Kocaeli de doğdum. Lise eğitimimi Zehra Emine Öçgüder meslek lisesinde Çocuk gelişimi alanı Özel eğitim dalı bölümünde bitirdim. Lise stajımı İzmit Atatürk Ortaokulu ve İzmit 28 Haziran Ortaokulunda yaptım. 2018 senesinde İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi Lisans bölümüne başlayıp 2022 senesinde mezun oldum.
  -Kocaeli / İzmit Oçem Otizmliler okulunda yarım dönem gözlemci öğretmen olarak bulundum.
  -Özel bir kurumda eğitici oyun ablalığı yaptım.
  -1yıl özel bir öğrenciye koçluk yaptıktan ve özel ders verdikten sonra , farklı öğrencilerle özel derslere devam ettim.


 • BÜŞRA GÜVEN

  UZMAN EĞİTİCİ- OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENİ


  Merhaba ben Büşra Güven, 1996 yılında Artvin' de doğdum. 2019 yılında Maltepe Üniversitesi Okul Öncesi bölümünden mezun olarak lisans eğitimimi tamamladım. Özel ve devlet okullarında stajlarımı tamamladım. 2019 Yılında Ümmü Kumru özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde çalışmaya başladım.

  Aldığım Eğitimler:

  Meb Özel Eğitim Alanında Destek Verecek Uzman Öğretici Yetiştirme Kursu(240 saat) 

   


 • SELEN FEYZİOĞLU

  UZMAN EĞİTİCİ- ÇOCUK GELİŞİMİ UZMANI


  Merhaba ben Selen Feyzioğlu 02/05/1998 yılında Kocaeli’nde doğdum.
  2017 yılında Okan Üniversitesi Çocuk Gelişimi lisans bölümünü bitirdim. 
  20 iş günü Anaokulu stajı yaptım 
  20 iş günü Hastane stajı yaptım 
  20 iş günü rehabilitasyon merkezi stajı yaptım.
  Çocuk Kasabası Anaokulu’nda 3 aylık bir çalışma sürecim oldu. 

  Aldığım Eğitimler:

  Meb Özel Eğitim Alanında Destek Verecek Uzman Öğretici Yetiştirme Kursu (240 saat)


 • CEREN KILIÇASLAN

  UZMAN EĞİTİCİ- ÇOCUK GELİŞİMİ EĞİTİMİ UZMANI


  Merhaba ben Ceren Kılıçaslan, 1998 yılında İzmit'te doğdum. 2021 yılında Okan Üniversitesi Çocuk Gelişimi Lisans mezunuyum. Anaokulu, hastane ve rehabilitasyon merkezinde her birinde 20 gün olmak kaydıyla stajlarımı tamamladım. 2022 yılında Ümmü Kumru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde çalışmaya başladım.

  Aldığım Eğitimler:

  Meb Özel Eğitim Alanında Destek Verecek Uzman Öğretici Yetiştirme Kursu (240 saat )

   


 • ÖZGÜR ÖĞÜT

  UZMAN ÖĞRETİCİ/ÇOCUK GELİŞİMİ EĞİTİMİ UZMANI


  Merhaba ben Özgür Öğüt. 1980 yılında Samsun da doğdum. Lise eğitimimi izmit mimar sinan lisesi'nde tamamladım. Lisans eğitimimi İstanbul  Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümünü bitirerek tamamladım. Evli ve 2 çocuk annesiyim. Daha önce okul öncesi (kreş ve anaokullarında) İnkılap Ortaokulu'nda anasınıfı öğretmenliği, Alikahya ilkokulu'nda anasınıfı öğretmenliği yaptım. Temmuz 2022 tarihinden itibaren Ümmü Kumru Özel Eğitim ve rehabilitasyon merkez'inde çalışmaktayım. 

  Aldığım Eğitimler ve Sertifikalar:

  - DENVER II GELİŞİMSEL TARAMA TESTİ

  - OKUL ÖNCESİ EĞİTİM SEMİNERİ

  - OYUN TERAPİSİ

  - MEB ÖZEL EĞİTİM ALANINDA DESTEK VERECEK UZMAN ÖĞRETİCİ YETİŞTİRME KURSU 

  - DİSLEKSİ SEMİNERİ (DAHİLERİN ŞİFRESİ)


 • DAMLA NUR DEMİR

  UZMAN ÖĞRETİCİ/ÇOCUK GELİŞİMİ EĞİTİMİ UZMANI


  1999 Malatya doğumluyum. Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi Bölümü/Özel Eğitim Alanı mezunuyum. Lise de Otizmli Çocuklar Eğitim Merkezi'nde bir yıl süren staj eğitimi aldım.2022 yılında Kırklareli Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü lisans programından mezun oldum.Üniversite öğrenimim boyunca 2 dönem Kırklareli Atatürk anasınıfında, Malatya'da Özel Eğitim Kurumu'nda Malatya Bentbaşı Aile Sağlığı Merkezi'nde Çocuk Gelişimci olarak görev aldım.Şuan Malatya İnönü Üniversitesi'nde bir yıl süren Pedagojik Formasyon Eğitimini almaktayım.2023 Şubat ayında Hizmet İçi Eğitim Programı kapsamında Uzman Öğretici olma hakkını kazanmış olup sertifika eğitimini tamamladım. 2022 yılında Eylül-Ocak ayları arasında Malatya'da bulunan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde çalıştım. 2023 yılında Şubat ayından itibaren Ümmü Kumru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde meslek yaşantımı sürdürmekteyim.


 • BETÜL DEMİR

  ÇOCUK GELİŞİMİ EĞİTİMİ UZMANI


  26 Şubat 2001 yılında İstanbul'da doğdum.İlk ve ortaöğretimi Kocaeli'de Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu  ve Yunus Emre Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde aldım. 2019 yılında mezun oldum. Eğitimime Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümünü okuyarak devam ettim. Bu süreçte anaokulu ve rehabilitasyon merkezinde birer dönem staj yaptım. 2023 yılında Çocuk Gelişimi Bölümünden mezun oldum. 2023 yılında Çocuk Gelişimi Bölümünden mezun oldum. 2023 Ağustos ayı itibari ile Ümmü Kumru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde çalışmaktayım.


 • AYŞENUR ARSLAN

  UZMAN ÖĞRETİCİ/OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENİ


   2 Kasım 1995 Fethiye/Muğla doğumluyum. Lise eğitimimi Aydın-Çine Anadolu Öğretmen Lisesi'nde tamamladım.Eskişehir Anadolu Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünden 2017 yılında mezun oldum. Lisans eğitimim sırasında anaokulu ve kreşlerde staj yaptım.Çocuk Esirgeme kurumunda gönüllü oyun ablalığı yaptım.2017 yılından beri aktif olarak çalışma hayatıma devam ediyorum.Devlet okulunda ücretli özel eğitim öğretmenliği yaptıktan sonra çalışma hayatıma rehabilitasyonda devam etme kararı aldım. 2018 yılından beri farklı rehabilitasyon merkezlerinde aktif olarak görev yapmaktayım.

  Aldığım Eğitimler ve Kurslar:

  -Meb Özel Eğitim Alanında Destek Verecek Uzman Öğretici Yetiştirme Kursu (240 saat)

  -Halk Eğitim Merkezi- Ücretli Öğretmenler Özel Eğitim Uygulamaları Eğitimi (80 saat)

  -Life Kinetik&Hareket Eğitimi (2019- Ozan Bozkurt)


 • GÖZDENUR SİPAHİ

  UZMAN ÖĞRETİCİ/OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENİ


  22.12.1997 yılı Üsküdar doğumluyum. Kocaeli Üniversitesi okul öncesi öğretmenliği bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Üç sene süren anaokulu öğretmenliğimin sonunda özel eğitime geçiş yapmaya karar verdim. Ümmü Kumru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde uzman öğretici olarak devam etmekteyim.

  Aldığım Sertifikalar;

  -Robotik Kodlama

  -ÇDD (Yaratıcı Drama 3. Aşama Halen Devam Ediyor)

  -İzmit Belediyesi Doğa Eğitim Kampüsü-Orman Okulu Eğitimi


 • ŞEVVAL KAN

  FİZYOTERAPİST


  1999 Kocaeli doğumluyum. 2017 yılında Muammer Dereli Fen Lisesi’nde lise eğitimimi tamamladım.2021 yılında Marmara Üniversite Fizyoterapist ve Rehabilitasyon bölümünden mezun oldum. Üniversitenin Erasmus staj hareketliliğiyle Litvanyada bulundum. Kocaeli Devlet Hastanesi, Litvanya’ da Palanga Rehabilitasyon Hastanesi başta olmak üzere farklı kuruluşlarda staj yapma imkanım oldu. Mezun olduktan sonra bir süre  Gün Gelişim Özel ve Rehabilitasyon merkezinde çalıştım. 2022 Temmuz ayından beri Ümmü Kumru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon da çalışmaktayım.


 • BERKSU GÜVEN

  FİZYOTERAPİST


  1997 yılında Amerika’da doğdum. Lise eğitimimi Kocaeli Atafen Kolejinde tamamladım. 2021 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (İngilizce)  bölümünden mezun oldum. Lisans eğitimim süresince Cihan Hastanesi, Özel Akar Yeşilırmak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi başta olmak üzere bir çok kurumda staj yaptım.  Çalışma hayatıma Ümmü Kumru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezinde başladım ve devam etmekteyim.

  KURS ve SEMİNERLER

  Cognitive Rehabilition: How  Does Brain?

  Sanat Terapi

  Engelli Sporcularda Fizyoterapistin Yeri

  Her Yönüyle Sereebral Palsy

  Fizyotalks


 • EMRE KARA

  FİZYOTERAPİST


  1998 yılında Kocaeli’nde doğdum. İlk orta okul ve lise eğitimimi İzmit’te tamamladım.2022 yılında Marmara Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünden mezun oldum. Lisans eğitimim boyunca Kocaeli Romatem hastanesinde, İstanbul Bahçelievler Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim Araştırma Hastanesi gibi çeşitli eğitim ve araştırma hastanelerinde; ortopedi, pediatri, nöroloji, geriatri, kalp damar bölümlerinde  uygulamalı stajlar yaptım. Mezun olduktan sonra Ümmü Kumru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezinde çalışmaya başladım.


 • RUKİYE SARICA

  FİZYOTERAPİST/ DUYU BÜTÜNLEME TERAPİSTİ


  Merhaba ben Rukiye Sarıca, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümünden 2021yılında mezun oldum. Bolu Karaçayır Dev. Hastanesi, Gölcük Necati Çelik Dev. Hastanesi fizik tedavi polikliinklerinde staj yapma imkanı buldum. 1 yıldır Ümmü Kumru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde çalışmaktayım
  Aldığım eğitimler :
  Duyu bütünleme 1 (Prof. Dr. Hülya Kayıhan
  Duyu Bütünleme 2(Hülya Kayıhan


 • CANSU KANPARA

  FİZYOTERAPİST


  Marmara Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü'nden 2022 yılının Haziran ayında mezun oldum.2021 güz döneminde Erasmus+ programı kapsamında Polonya'da bukundum. Eğitim hayatım boyunca Romatem Kocaeli Hastanesi, Artroklinik,İstanbul Fatih Sultan Mehmet Eğitim  ve Araştırma Hastanesi, Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi,Çekmeköy Devlet Hastanesi,Tuzla Devlet Hastanesi gibi kurumlarda staj yapma fırsatı yakaladım.Mart 2023 tarihinden itibaren çalışma hayatıma Ümmü Kumru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde devam etmekteyim.


 • TÜLAY KESTANLIOĞLU

  MEMUR


  1981 İzmit doğumluyum. Evli ve 1 çocuk annesiyim.
  10 yıl MEB'e bağlı anaokullarında görev aldım.
  Mesleki yaşantıma Ümmü Kumru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde devam etmekteyim


 • SEYHAN KARAASLAN

  Personel


   1980 İzmit doğumluyum. Evli ve 2 çocuk annesiyim. 1 yıl MEB'e bağlı anaokulunda görev aldım. Mesleki yaşantıma Ümmü Kumru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde devam etmekteyim.


 • İLHAN GÜNDAŞ

  Servis Şoförü


  1969 yılında İzmit'te doğdum. Evli 3 çocuk babasıyım. İzmit Endüstri Meslek Lisesi Makine Bölümü mezunuyum. Daha önce ticaretle ilgileniyordum.

  Şu anda Ümmü Kumru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde şoför olarak çalışmaktayım.


 • HÜSEYİN KIR

  Servis Şoförü


  1963 yılında Giresun ili Görele İlçesinde doğdum.İlköğretimi doğduğum ilde ortaokul ve liseyi İzmit Lisesi akşam bölümünde okudum. 
  1990 yılında evlendim. 2 çocuk babasıyım. Mutlu ve neşeli bir hayatımız var.1995 yılında özel bir şirkette tanker şoforü olarak çalışmaya başladım ve aynı şirketten emekli oldum. 
  Mesleki yaşantıma Ümmü Kumru Özel Eğitim Merkezinde Servis Şoförü olarak devam etmekteyim.


 • ORÇUN ÖZMEN

  Servis Şoförü


  08/03/1975 Kocaeli/İzmit doğumluyum. Evli ve 2 çocuk babasıyım.Orta Okul mezunuyum. Ümmü Kumru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde iş hayatıma devam etmekteyim.


 • MUSTAFA FİDAN

  ŞOFÖR


  1970 yılında İzmit'te doğdum. Bulduk mahallesi Çakırlar İlkokulu mezunuyum. Daha önce Türk Telekom' da saha personeli olarak çalıştım. Evli ve 3 çocuk babasıyım. Mutlu güzel bir hayata sahibim. Şu anda Ümmü Kumru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde şoför olarak çalışmaktayım.